VI Edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Współczesne problemy praw człowieka”

Z ogromną dumą pragniemy ogłosić, iż 10 grudnia br. odbyła się VI edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Współczesne problemy praw człowieka”. Jest to największe wydarzenie organizowane przez nasze Koło Naukowe. Odbywa się ono corocznie z okazji Dnia Praw Człowieka.

Motywem przewodnim tegorocznej konferencji była trwająca wojna w Ukrainie, która stanowi zasadnicze wyzwanie dla ochrony praw człowieka. W jej toku przedstawiono referaty z zakresu następujących zagadnień.

1) Zbrodnia ludobójstwa, zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne, zbrodnia agresji,
2) Status prawny cudzoziemców i cudzoziemek w Polsce oraz w innych państwach Unii Europejskiej,
3) Ograniczenia praw człowieka w stanach nadzwyczajnych.

Bardzo dziękujemy wszystkim prelegentom za prezentację swojego dorobku naukowego. Pragniemy również podziękować wszystkim uczestnikom biernym, którzy włączyli się w dyskusję.

Warto również zwrócić uwagę na zaangażowanie wszystkich członków naszego koła w to przedsięwzięcie. Panele były prowadzone w bardzo rzetelny sposób, a Michał Włodarczak i Jakub Dzięcioł wygłosili niezwykle ciekawe i merytoryczne referaty.

Mamy nadzieję, że następna edycja „Współczesnych problemów praw człowieka” będzie równie udana!