Turniej Konstytucyjny

Turniej Konstytucyjny jest pierwszym tego typu projektem organizowanym przez Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego „Pro Publico Bono” działającym przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wyróżnia go innowacyjność, atrakcyjność oraz nowatorskie podejście. Dostrzegając kluczowe znaczenie prawa konstytucyjnego w funkcjonowaniu państwa, a także rażącą nieznajomość prawa przez pokolenie Z, organizatorzy przeprowadzą dla uczniów szkół średnich konkurs, którego motywem przewodnim jest Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 roku. W trakcie konkursu należy wykazać się nie tylko znajomością treści ustawy zasadniczej, lecz również przewidywać działania drużyny przeciwnej. Losowanie pytań odbywać się będzie bowiem w drodze licytacji. Głównym celem projektu jest podniesienie świadomości prawnej wśród młodego pokolenia. Finał Turnieju Konstytucyjnego będzie miał miejsce 16 stycznia 2018 r.

Ważne linki:

Fanpage