Komunikat ws. finałów Konkursu Prawa Konstytucyjnego

Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającymi się finałami Konkursu Prawa Konstytucyjnego dla studentów SSP i NSP, przypominamy, iż polega on na rozwiązaniu kazusu oraz napisaniu skargi do Trybunału Konstytucyjnego. Finaliści mogą przy tym korzystać z tekstu Konstytucji RP. Następnie przedstawiają ją Jury i odpowiadają na pytania ustne dotyczące całości zagadnień egzaminacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem praw jednostki.

Ponadto przypominamy, iż zgodnie z zasadą obowiązującą od pierwszych edycji Konkursu, w jego organizacji nigdy nie uczestniczą studenci I roku administracji oraz studenci II roku prawa SSP i NSP. Zaś członkowie Koła startują w Konkursie na takich samych zasadach, jak wszyscy inni uczestnicy. Pragniemy również poinformować, że koordynatorem tegorocznych finałów został Patryk Rejs – student V roku prawa.

Harmonogram Konkursu Prawa Konstytucyjnego dla  studentów SSP i NSP:

Konkurs odbędzie się 1 kwietnia 2017 (sobota).

1. Studenci SSP

10:00-13:00 pisanie kazusów w sali 4.6

13:15-16:15 prezentacje, rozdanie nagród w sali 1.4

2. Studenci NSP

13:00-16:00 pisanie kazusów w sali 4.6

16:15-19:30 prezentacje, rozdanie nagród w sali 1.4

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości uprzejmie prosimy o kontakt z organizatorami Konkursu wskazanymi w treści komunikatu.

Dominik Wysocki

Przewodniczący Parlamentu Samorządu Studentów UAM

Były Prezes KNPK „Pro Publico Bono”

Patryk Rejs