Członek Koła laureatem VIII edycji programu Diamentowy Grant

Sześcioro wybitnych studentów z UAM, w tym nasz kolega Rafał Świergiel, otrzymało granty w ramach programu Diamentowy Grant. To już 8. edycja konkursu, o którym mówi się, że otwiera drzwi do kariery naukowej.

W VIII edycji konkursu zespół ekspertów wyłonił 85 laureatów, których projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 85 pkt. W tym roku wicepremier Jarosław Gowin przyznał ponad 17 milionów zł na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy. Otrzymają oni nawet do 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy. W trakcie realizacji projektu będą mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie.

Rafał Świergiel pełnił funkcję wiceprezesa (2016-2017) oraz prezesa (2017-2018) Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego „Pro Publico Bono”. Nagrodzony projekt dotyczy roli procesów polityczno-społecznych w kształtowaniu ustroju konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej: Życie Uniwersyteckie – 7 lipca 2019