Nabór abstraktów na VII Ogólnopolską Konferencję Naukową „Współczesne problemy praw człowieka”

Serdecznie zapraszamy Państwa na VII Ogólnopolską Konferencję Naukową „Współczesne problemy ochrony praw człowieka” wraz z wystąpieniem obecnego RPO.

Wydarzenie zostanie przeprowadzone w formie zdalnej na platformie MS Teams 9 grudnia 2023 r. (sobota). Konferencja organizowana jest w ramach współpracy Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego „Pro Publico Bono” i Zakładu Prawa Konstytucyjnego UAM w Poznaniu.

Mamy zaszczyt ogłosić, że tegoroczny wykład inaugurujący wygłosi obecny Rzecznik Praw Obywatelskich pan prof. dr hab. Marcin Wiącek.

Osoby zainteresowane uczestnictwem biernym prosimy o rejestrację za pośrednictwem poniższego linku:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeBwJLzichUKJ…/viewform

Tegoroczna edycja konferencji skupia się na roli sądów w ochronie praw człowieka. Wierzymy, że niezależne i niezawisłe instytucje państwowe stanowią podstawowy instrument walki z naruszeniami podstawowych praw każdego z nas. Naukowa analiza tego zagadnienia pozwoli wszystkim uczestnikom konferencji na lepsze zrozumienie jego wagi i znaczenia.

Konferencja organizowana przez nasze Koło na temat współczesnych problemów ochrony praw człowieka odbywa się co roku około 10 grudnia. Dzień ten ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Dniem Praw Człowieka. Z tej okazji już siódmy rok z rzędu tworzymy platformę dla wymiany poglądów i dzielenia się swoją naukową analizą na temat najbardziej palących kwestii związanych z ochroną praw podstawowych.

Wykład pana prof. dr hab. Marcina Wiącka odbędzie się o godzinie 10:00. Godziny rozpoczęcia konkretnych paneli oraz tematy każdego z wystąpień opublikowane zostaną po zakończeniu naboru abstraktów.

Informujemy, że termin na przesyłanie abstraktów wyznaczony został na 19 listopada 2023 r. Wyniki naboru zostaną przedstawione do 24 listopada 2023 r. Wszystkich chętnych do wygłoszenia referatu zachęcamy do wysłania abstraktu za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego pod adresem:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSftQ3Lg…/viewform

Komitet Organizacyjny zastrzega sobie prawo do selekcji abstraktów.

Udział w konferencji (zarówno czynny, jak i bierny) jest bezpłatny.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod adresem ppb@amu.edu.pl